Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Dakika

73. Şırnak

73. Şırnak

Beytüşşebap yolunda asfalt çalışmalarına başlanıldı

Beytüşşebap yolunda asfalt çalışmalarına başlanıldı :Karayolları ekipleri kış öncesinde Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe yollarında asfalt çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında çukurların doldurulduğu, dar olan bölgelerin de genişletilerek bakımlarının yapıldığı belirtildi. Karayolları ekipleri kış öncesinde Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe yollarında asfalt çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında çukurların doldurulduğu, dar olan bölgelerin de genişletilerek bakımlarının yapıldığı belirtildi. Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Cizre 95. Şubesi ... Devamını Oku »

Artık bomba tuzaklamak kolay olmayacak

Artık bomba tuzaklamak kolay olmayacak :PKK’lı teröristlerin çukur kazıp, barikat kurduğu 7 ilçe merkezindeki parke taşlı cadde ve sokaklar, patlayıcı tuzaklanmasını önlemek için Karayolları Genel Müdürlüğünce asfaltlanıyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kanlı saldırılar düzenleyen ancak kırsalda umduğunu bulamadığı için geçen yıl temmuz ayından bu yana saldırılarını il ve ilçe merkezlerine taşıyan teröristlerin Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Dargeçit, Derik ve Nusaybin, ... Devamını Oku »

Parke taşları yerine sökülmesi zor asfalt

Parke taşları yerine sökülmesi zor asfalt :PKK’nin mayınlarının önlenmesi için Sur, Silopi ve Cizre’deki yollara sökülmesi zor asfalt dökülüyor. Barikat olarak kullanılan ve altına gizlenen bombanın fark edilmesinin zor olduğu parke taşları sökülüp yerine asfalt dökülüyor. Diyarbakır’ın Sur, Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinden başlamak üzere yol ve kaldırımlar yenileniyor. İçerisine ve altına bomba yerleştirilen parke taşlar ve kalitesi düşük asfalt ... Devamını Oku »

Cudi tünelinde ışık göründü

Cudi tünelinde ışık göründü :Yapımına 2009 yılında başlanan Şırnak-Cizre karayolunun Cudi Dağı bölgesindeki tünel ve viyadük inşası çalışmalarının sonuna gelindi. Terör örgütü PKK’nın geçiş güzergâhı üzerinde bulunan Cudi Dağı’nda yol yapım çalışmaları için kurulan şantiye, teröristler tarafından daha önce 5 kez basılmış ve iş makineleri ateşe verilmişti. Ulaştırma Bakanlığı ise büyük bir kararlılıkla sürdürdüğü tünel ve viyadük inşasında sona yaklaştı. ... Devamını Oku »

Suvari Kutra Geçidi Geçit Vermiyor

Suvari Kutra Geçidi Geçit Vermiyor :Hakkari-Şırnak karayolunda bulunan ve ayda onlarca trafik kazasının meydana geldiği Suvari Kutra Geçidi geçit vermiyor. Hakkari-Şırnak karayolunun 80. kilometresinde bulunan 2235 rakımlı Suvari Kutra Geçidi’nin keskin virajlarında bariyer olmadığı için her ay onlarca ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarının meydana geldiği belirtildi. Kış aylarında bazen haftalarca ulaşıma kapanan Hakkari-Şırnak karayolu, yaz aylarında da tehlike saçıyor. ... Devamını Oku »

Siirt-Şırnak Karayolu Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Ulaşıma Kapandı

Siirt-Şırnak Karayolu Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Ulaşıma Kapandı : Siirt-Şırnak karayolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü (AFAD) tarafından yürütülen kriz merkezi sorumlusu Cahit Akkoyun, etkili olan kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilediğini söyledi. Kar yağışın kırsal kesimde devam ettiğine değinen Akkoyun, şöyle konuştu: “Karayolları ve İl Özel İdare ekiplerinin sürdürdüğü karla mücadele sürüyor. ... Devamını Oku »