Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika

74. Bartın

74. Bartın

Bartın-Kurucaşile Karayolu Heyelan Nedeniyle Kapandı

Bartın-Kurucaşile Karayolu Heyelan Nedeniyle Kapandı :Bartın-Kurucaşile karayolu aşırı yağış sonrasında meydana gelen heyelan nedeniyle kapandı. Edinilen bilgiye göre, 2 gündür etkili olan yağış sonrasında Bartın Kurucaşile yolu Karaman köyü mevkiinde heyelan meydana geldi. Karaman Köyü ile Tekkeönü arasında meydana gelen heyelan nedeniyle yol büyük zarar görürken kullanılamaz hale geldi. Dün de aynı bölgede heyelan meydan geldiği öğrenilirken minibüslerdeki vatandaşlar heyelan ... Devamını Oku »

Bartında Selde Yıkılan Köprüler Yeniden Yapılacak

Bartında Selde Yıkılan Köprüler Yeniden Yapılacak :AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 13 Ağustos’ta, Bartın’da meydana gelen sel nedeniyle yıkılan köprülerin, taşkın koruma ihalesinin 2016 yılı ek yatırım programına alındığını bildirdi. Milletvekili Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, yatırımların toplam keşif bedelinin 46 milyon 700 bin lira olduğunu belirtti. 13 Ağustos’ta meydana gelen selin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ... Devamını Oku »

Bartında Köprü Onarımı

Bartında Köprü Onarımı :Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Liman Köprüsü’nde onarım çalışması yapıldığı bildirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yaptığı yazılı açıklamada, boğaz mevkisinde bulunan açılır kapanır köprünün tadilatının yapıldığını kaydetti. Liman köprüsü’nün, liman için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Akın, “Bartın Limanına ulaşımı sağlayan açılır kapanır köprünün periyodik olarak bakım ve onarımı yapıyoruz. Bu kapsamda da Ulaşım ... Devamını Oku »

Karaman Köprüsünün yapımı ile ilgili süreci başladı

Karaman Köprüsünün yapımı ile ilgili süreci başladı :AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Kurucaşile karayolu üzerinde 13 Ağustos tarihinde meydana gelen selde yıkılan Karaman Köprüsünün kısa sürede yapımına başlanacağını ve hızlı bir şekilde inşaatın tamamlanacağını söyledi. 13 Ağustos tarihinde meydana gelen sel afetinde Karaman Köprüsü yıkılmış ve Bartın-Kurucaşile-Cide karayolu ulaşıma kapanmıştı. Birkaç gün süren çalışmanın ardından servis yolu ile ulaşım ... Devamını Oku »

Bartın-Kastamonu karayolu ulaşıma açılmaya çalışılıyor

Bartın-Kastamonu karayolu ulaşıma açılmaya çalışılıyor :Bartın’da yaşanan sel felaketi sonrası heyelan nedeniyle kapanan Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması için çalışmalar devam ediyor Bartın’da yaşanan sel felaketi sonrası heyelan nedeniyle kapanan Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor. Amasra ve Kurucaşile ilçelerinde yaşanan sel felaketi sebebiyle ulaşıma kapanan karayolunun üzerindeki birçok köyde toprak kaymaları ve heyelanlar meydana geldi. Bartın üzerinden Kurucaşile ... Devamını Oku »

Kozcağız-Kumluca yolu yapımı

Kozcağız-Kumluca yolu yapımı :AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Kumluca yolu ikmal ihalesinin yapılacağını bildirdi. Tunç, yazılı açıklamasında, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da 11 Temmuz’da çıkılacak ikmal ihalesi ve müteahhit firmaya yer tesliminden itibaren iki belde arasındaki yolun 7 ve 13. kilometrelerinin 10 ayda tamamlanacağını belirtti. Kumluca şehir geçişinin de imar planına işlenmesinin ardından Çevre Yolu ile ilgili çalışmaların başlayacağını ... Devamını Oku »