Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika

75. Ardahan

75. Ardahan

Cankurtaran Tüneli bu ay hizmete sunulacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapımı süren Cankurtaran Tüneli’ne ilişkin, “O bölgede yol vermeyen geçitler ve çok zor coğrafi şartlar var. Tüneli kullanacak insanlarımız o zor geçit ve coğrafi şartları güçlük yaşamadan geçmiş olacak. Tüneli bu ay hizmete sunacağız.” dedi. Karadeniz’i Doğu Anadolu üzerinden İran’a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi’nde inşa edilen tünelin yapımı sürüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve ... Devamını Oku »

Bakan Arslan: Yılda 68 kilometre tünel bitiren bir ülke durumuna geldik

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “17 yılda 3 bin 50 metrelik Bolu tünelini yapmış bir ülkeden, yılda 68 kilometre tünel bitiren bir ülkeye geldik.” dedi. Kars’taki temaslarının ardından beraberindekilerle Ardahan’a geçen Arslan, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar, Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu ... Devamını Oku »

Ilgar Dağı Tüneli’nin Temeli Atıldı

Ilgar Dağı Tüneli’nin Temeli Atıldı :Türkiye’yi Kafkaslara bağlayan Türkgözü Gümrük Kapısı güzergahında yer alan (Ardahan-Çıldır) Ayrımı-Hanak-Damal-Posof Yolu’nun temeli atıldı. Düzenlenen törene, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Ardahan Valisi İbrahim ÖZEFE, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ardahan ve ilçelerinden gelen çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Bakan ARSLAN, yapılacak ... Devamını Oku »

Karayolları Tabelada Aktaşı Unuttu Çıldırlılar Şok Oldu

Karayolları Tabelada Aktaşı Unuttu Çıldırlılar Şok Oldu : 2015 yılı ekim ayında açılışı yapılan Türkiyenin üçüncü en büyük sınır kapısı olan Aktaş Sınır Kapısı tabelalarda yer bulamıyor. 3 milyon (trilyon) tl harcanarak Türkiye´nin en büyük kapılarından biri olarak inşa edilen ve Uluslararası bir kapı olan Aktaş Sınır Kapısı Karayollarının takmış olduğu tabelada yer almadı. Ardahan Ölçek köyü mevkisinde yeni takılan ... Devamını Oku »

Ardahan-Ardanuç Karayolu 6 ay trafiğe kapatıldı

Ardahan-Ardanuç Karayolu 6 ay trafiğe kapatıldı :Ardahan’da yapımı süren Ardahan-Ardanuç Karayolu, kışın bir olumsuzluk yaşanmaması için yaklaşık 6 ay süreyle trafiğe kapatıldı. Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada, yapımına devam edilen karayolunun herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması amacıyla her kış mevsiminde olduğu gibi bu kış da trafiğe kapatıldığı bildirildi. Karayolunun nisan ayına kadar trafiğe kapalı kalacağı kayıtlı açıklamada, “Ardahan-Ardanuç Karayolu’nun ... Devamını Oku »

Ardahan – Ardanuç Karayolunda kar ve tipi dolayısıyla araçlar yolda mahsur kaldı

Ardahan – Ardanuç Karayolunda kar ve tipi dolayısıyla araçlar yolda mahsur kaldı :Ardahan-Ardanuç Karayolunda kar ve tipi dolayısıyla yolda mahsur kalan araç ve içerisindeki vatandaşlar, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Ardahan’ın yüksek kesimlerinde bugün sabah saatlerinde kar ve tipi etkili oldu. Kar ve tipinin bastırdığı yola hazırlıksız çıkan araçlar yolda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşların durumu Kriz Merkezine bildirmeleri üzerine Ardahan ... Devamını Oku »