Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika

77. Yalova

77. Yalova

Karayolları işçisinin feci sonu

Karayolları işçisinin feci sonu :Yalova’da devam eden yol çalışmasında görevli olan bir işçi anayoldan geçen araçların çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Talihsiz gence çarpan sürücülerden birisi Orhangazili çıktı. Kaza dün sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Yalova-İzmit karayolu üzerindeki yol çalışmasında görevli taşeron firma işçisi Ali Timur, anayoldan geçen araçların çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yol çalışması nedeniyle trafik akışının tek ... Devamını Oku »

Karamürsel-Yalova yolunda büyük onarım

Karamürsel-Yalova yolunda büyük onarım :Karayolları Genel Müdürlüğü D-130 Karayolu’nun Karamürsel-Yalova arasındaki 30 kilometrelik bölümünde büyük bir üst yapı çalışması başlatıyor.Bu nedenle yolun bu bölümü araçlara kapatılıyor. D-130 Karayolu Karamürsel geçişindeki beton yol da bu yıl sonuna kadar asfalt yapılacak. 2017 SONUNA KADAR Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, çalışma 31 Aralık 2017 tarihine kadar yani 15 ay devam edecek. Karamürsel ... Devamını Oku »

Yalova-Çınarcık Armutlu Yolu Projesi kapsamında tünel çalışmaları devam ediyor

Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Olgun, Yalova-Çınarcık Armutlu Yolu Projesi kapsamında Esenköy beldesinde tünel yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Olgun, Yalova-Çınarcık Armutlu Yolu Projesi kapsamında Esenköy beldesinde tünel yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Olgun, 45 kilometrelik Yalova-Çınarcık Armutlu Yolu’nun 34 kilometrelik kısmının tamamlandığını söyledi. Esenköy kesiminde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Olgun, şöyle konuştu: ... Devamını Oku »

Esenköy’deki En Uzun Tünel Tamamlandı

Esenköy’deki En Uzun Tünel Tamamlandı :Yalova’nın Çınarcık-Esenköy-Armutlu Nato yolu yapım çalışmaları kapsamında Esenköy’de yapılacak olan toplam 5 bin 830 metre uzunluğundaki 6 tünel ve 5 viyadükün yapımı devam ediyor. Esenköy’de 6 tünelin arasında bulunan en uzun tünel olan 2 bin 65 metrelik tünel bitirildi. 2014 yılı nisan ayında başlanan ve toplam uzunluğu 5 bin 830 metre olan 6 tünelden, en ... Devamını Oku »

Körfez Köprüsü ve Otobanın Bölgeye Yansıması Tartışıldı

Körfez Köprüsü ve Otobanın Bölgeye Yansıması Tartışıldı :Körfez Köprüsü ve Otoban Projesi’nin Yalova ve çevresine yansımaları Bursa’nın Orhangazi ilçesinde masaya yatırıldı. Köprü ve otoban ile Yalova’nın çok büyük imkanlar yakalayacağı konusunda görüş birliğine varıldı. Körfez Köprüsü ve otoban projesinin bölgesel yansımaları Orhangazi Gençliği Kültür ve Dayanışma Derneği ile 3. Göz Gazetesi’nin ortak organizasyonuyla Orhangazi ilçesinde masaya yatırıldı. Toplantıya Yalova Üniversitesi ... Devamını Oku »

Tünel İnşaatları Devam Ediyor

Tünel İnşaatları Devam Ediyor :14. Bölge Müdür Yardımcısı Murat Olgun Armutlu, Esenköy’de Yalova-Çınarcık-Armutlu projesi kapsamında yapılan tünellerdeki çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Armutlu, Yalova ilindeki en büyük projelerinin Yalova-Çınarcık-Armutlu yolu olduğunu söyledi. 45 kilometre uzunluğundaki yolun 348 milyon lira maliyete yapıldığını kaydeden Olgun, “2015 sonuna kadar 242 milyon TL harcanarak 2,5 kilometre bölünmüş yol. 31,5 kilometre tek yol olmak üzere ... Devamını Oku »