Oksijen Yüklü Tanker Devrildi

0

KAZA HABERLER Sivas’a bağlı Şarkışla ilçesinde oksijen yüklü tanker devrildi, tankerin sürücüsü yaralandı. Tankerde gaz sızıntısı meydana gelmesi nedeniyle kazanın yaşandığı yol trafiğe kapatıldı. Tankerin devrilmesi, saat 12.30 civarında, Şarkışla ilçesi Sivas-Kayseri kara yolu Hanlı köyü yakınında meydana geldi. Kayseri’den Sivas tarafına gitmekte olan Akgün Bacaksız’ın kullandığı 26 GR 514 çekici ve bağlı olduğu 34 BMS 39 plakalı oksijen yüklü olan tanker, sürücüsünün direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonucunda devrildi. Kazada, tanker sürücüsü Bacaksız, yaralandı.

İhbar sonrasında gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Akgün Bacaksız, gelen ambulansla Sivas Numune Hastanesi’ne kaldırılıp, tedavi altına alındı. Yaralı sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaza sonrası tankerde gaz sızıntısı meydana gelmesi nedeniyle bölgeye AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kazanın yaşandığı yol trafiğe kapatıldı. Ulaşım, Hanlı köyü içerisinde kontrollü şekilde sağlandı. Ekipler tarafından yapılan çalışmaların ardından tankerin kaldırılacağı öğrenildi.

GAZ BAŞKA BİR TANKERE AKTARILDI

Kazadan sonra kaza bölgesine AFAD ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen AFAD ekipleri yaptığı kontrolün sonrasında firmaya ait başka bir tanker kazanın olduğu bölgeye geldi. AFAD ekipleri tarafından devrilen tankerdeki oksijen, başka bir tankere aktarıldı. Aktarım yapılmadan önce bölgeye gelen itfaiye ekipleri tarafından olası bir yangına karşı devrilen tankerin etrafı su ile yıkandı. Tanker vinç yardımı ile kaldırıldıktan sonra yol tekrar araç trafiğine açılacağı belirtildi.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.